Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2024 Perşembe

Heil'in yeni planı: İşsizlik yardımı dijitalleşiyor

SPD'li Çalışma Bakanı Hubertus Heil, iş bulma kurumlarının bürokratik yükünü hafifletmek amacıyla, işsizlik yardımını dijitalleştirmeyi planlıyor.

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil (SPD), İşsizlik Parası I (Arbeitslosengeld I) alanlara yönelik değişiklikler yapmayı planlıyor. Yeni yasa tasarısına göre, Almanya'da işsizlik yardımı alan 900 binden fazla kişiye daha fazla çevrimiçi destek sağlanacak. Bu sayede iş bulma sürecinin hızlandırılması ve iş bulma kurumlarının bürokratik yükünün hafifletilmesi amaçlanıyor.

Tasarıya göre, iş bulma kurumlarında (Arbeitsagentur) yüz yüze görüşmeler yerine video görüşmeleri kullanılacak. Dijitalleşme ve otomasyon yoluyla iş bulma sürecinin daha modern, vatandaş dostu ve az bürokratik hâle getirilmesi hedefleniyor.

Bakan Heil'ın planı, Federal İstihdam Ajansı'nın 2025'te yaklaşık 59 milyon avro, 2027'de 161 milyon avro ve 2029'da 197 milyon avro ek harcama yapmasını öngörüyor. 

Hâlihazırda iş arayanlar ve işsizler, Federal İş Ajansı'na çevrimiçi kayıt yaptırabiliyor. Şirketler de ajansın web sitesi aracılığıyla yardım veya kısa çalışma ödeneği için başvurabiliyor.

Geri Dön 04 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN