Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ekim 2022 Salı

Hayat pahalılığı protesto edildi

Hafta sonu Almanya’nın Leipzig, Postdam ve Berlin kentlerinde hayat pahalılığı protesto edildi. Binlerce kişinin katıldığı gösterilerde enflasyona karşı acil önlem alınması talep edildi.

Alman Sendikalar Birliği (DGB) Kuzey Saksonya Başkanı Manuela Grimm, "Krizde bazı şirketler kendilerini zenginleştirirken, toplumsal barış ciddi şekilde tehlike düşüyor" dedi ve Federal hükümetin yardım paketinin düşük ve orta gelirliler için yeterli değil olmamasını eleştirdi.

Başbakan Olaf Scholz’un ofisinin önünde toplanan 200 kişilik bir grup da, “Yoksullara acil yardım" sloganları atarak alt gelir grubuna mensup vatandaşlara destek çağrısı yaptı.

Alman Refah Eşitliği Derneği Başkanı Ulrich Schneider, krizden etkilenen insanların artık sokaklara döküldüğünü ve yüzlerini gösterdiğini söyledi. Schneider, krizden etkilenen insanların illa köprü altında uyuduğunda, giyileri bey yeterli yemeği olmadığında fark edilmemesi gerektiğini söyledi.

Derneğin raporuna göre, Almanya'da 13,4 milyon kişi yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Bu da Almanya'da nüfusun yüzde 16,1’inin yoksul olarak kabul edildiği anlamına geliyor. 

Campact kampanya platformu, 2021 yılının sonuna kadar Almanya’da yaşayan çocuk ve gençlerin yüzde 20'si, yetişkinlerin ise yüzde 16'sının yoksulluktan etkileneceğini kaydetmişti. Platforma göre, ‘Ben fakirim’ girişiminden yaklaşık 65 bin kişi şimdiden bir dilekçe imzaladı.

Geri Dön 18 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN