Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Havuz yasağı tartışılıyor

Almanya’da bu yaz için kuraklık alarmı verildi. Sıcak havalarda evlerine havuz koyanların sayısı ise arttı. Su tasarrufu adına, her biri 30 tona kadar su alabilen havuzların yasaklanması talep ediliyor.

Yaklaşık 130 avroya mal olan ve 30 tona kadar su alabilen havuzlar, sıcaklıkların artmasıyla birlikte hayli revaçta. Aşırı su tüketimine neden olan havuzların yasaklanması da gündeme geldi.

Bild’e konuşan çevre örgütü BUND’un Su Uzmanı Sascha Maier, belediyelere havuz kullanımıyla ilgili önlem alma çağrısı yaparken vatandaşları da serinlemek için gölleri kullanmaya davet etti:

30 tona kadar suyun israfına yol açan bu havuzlar, yeraltı suyu seviyesini düşürüyor. Sırf bu yüzden dereler ve nehirler kuruyabilir. Suyu asla israf etmemeliyiz. Bundan sonra, havuz kullanımının doğru olup olmadığına karar vermek belediye başkanlarına kalmış.

İlk adım Untereisesheim’dan

Konuya ilişkin ilk adımı Baden-Württemberg eyaletinde bulunan Untereisesheim Belediyesi attı bile. Belediyenin SPD’li Başkanı Christian Tretow, su kullanımını kısıtlamaya yönelik bir kararname hazırladıklarını söyledi. Temel içme suyu tedariğini güvence altına aldıklarını söyleyen SPD’li başkan, “Su kıtlığı durumunda, havuzların doldurulması ve özel bahçelerin sulanması yasaklanacak. Kurallara uyulup uyulmadığı da belediye tarafından denetlenecek” ifadelerini kullandı.

Liberaller yasağa karşı

Trafik ışığının liberal ortağı FDP, havuz yasağına karşı olduklarını söyledi. FDP Su Politikaları Sözcüsü Muhanad Al-Halak, “Bence bu tartışmalar boş ve hayali” düşüncesini dile getirdi.

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN