Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Mart 2023 Çarşamba

Havayolları Sendikası’dan grev kısıtlaması önerisine destek

İşverenler Birliği’nin grev hakkının sınırlanmasına ilişkin önerilerine Havayolları Sendikası’ndan destek geldi.

Havayolları Sendikası’dan grev kısıtlaması önerisine destek

Almanya’da grev tartışması büyüyor. Ver.di’nin ‘uyarı’ grevlerinin ardından grev hakkının sınırlanmasına ilişkin öneriler de bulunan İşverenler Birliği’ne Havayolları Sendikası’ndan destek geldi.

RND’nin haberine göre, sendika tarafından yayımlanan son raporda, greve gitmeden önce, sendika ve işverenin tarafsız bir hakem heyetiyle birlikte yeniden toplu pazarlık masasına oturulması gerektiği ifade edildi. Ayrıca hizmeti aksatmamak için grev ve acil durum anlaşmaları sırasında bildirim sürelerine uyulması gerektiğine dikkat çekildi.

Dernek Başkanı Jost Lammers, RND’ye verdiği demeçte, “Hava yollarında bir alanda grev olması tüm hava trafiğini durma noktasına getirebilir. Bu nedenle grev hakkını kullanmadan önce, uzlaşma için yeni yöntemler hayata geçirmeliyiz“ diye konuştu.

“Emekçiler üzerinde baskı kurulmaya çalışılıyor”

“Emekçiler üzerinde baskı kurulmaya çalışılıyor” diyen Hans Böckler Vakfı Baş Avukatı Johanna Wenckebach ise müzakerelerin bir hakem heyeti tarafından yönlendirilmesinin yasalara uygun olmadığını ifade etti.

Geri Dön 08 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN