Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Şubat 2024 Pazartesi

Havalimanlarında bir grev daha

Toplu pazarlıktan uzlaşma çıkmaması üzerine, Ver.di Sendikası, Lufthansa'ya bağlı 25 bin çalışanı, salı sabahından itibaren 1 günlük daha uyarı grevine çağırdı.

Almanya'nın en büyük sendikalarından Ver.di, Lufthansa'nın yer personelini, sahadaki yaklaşık 25 bin çalışanın ücret görüşmeleri nedeniyle 20 Şubat Salı sabahından itibaren bir günlük uyarı grevine çağırdı.

Grev; Frankfurt, Münih, Hamburg, Berlin, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart'taki yolcu hizmetlerini salı sabahı saat 04.00'ten, çarşamba sabahı saat 07.10'a kadar etkileyecek. 12 Şubat'ta yapılan üçüncü tur görüşmelerde bir anlaşmaya varılamazken, çalışanların yüzde 96'sı işverenlerin teklifini reddetti.

Grevin arka planında, yer personeline yapılan teklifin, grup içindeki diğer meslek gruplarına kıyasla önemli ölçüde düşük olduğu eleştirisi yer alıyor. Ver.di müzakerecisi Marvin Reschinsky, Lufthansa'nın teklifinin yetersiz olduğunu ve yer personelinin kendilerini değersiz hissettiğini belirtti. Sendika, çalışanlar için yüzde 12,5 ücret artışı ve ayda en az 500 avro ile 12 aylık bir süre için 3 bin avro enflasyon telafisi ikramiyesi talep ediyor.

Lufthansa'nın rekor kârları ve iş yükündeki artış, taleplerin gerekçesi olarak gösteriliyor. Müzakerelerin bir sonraki turunun çarşamba günü yapılması bekleniyor. Uyarı grevi; Lufthansa Passenger Transport, Lufthansa Technik ve Lufthansa Cargo bölümlerini de etkiliyor. Grev için farklı zamanların geçerli olacağı bildirildi.

Geri Dön 19 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN