Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Şubat 2023 Perşembe

Havalimanı grevleri sürüyor: Depremzedeler etkilenmeyecek

Almanya’da büyük havalimanlarında çalışan işçiler, müzakerelerin sonuçsuz kalması üzerine 17 Şubat’ta uyarı grevi yapacak. Sendika, bu grevden depremzedelerin etkilenmeyeceğini söyledi.

Almanya’da Birleşik Hizmet Sendikası (Ver.di), Frankfurt, Münih, Stuttgart, Hamburg, Dortmund, Hannover ve Bremen havalimanlarında cuma günü başlayıp cumayı cumartesiye bağlayan gece sona erecek bir grev çağrısında bulundu. Bunun üzerine Frankfurt, Münih ve Hamburg'daki havalimanlar tüm normal uçuşları durduracaklarını açıkladı.

Fraport Sözcüsü, Frankfurt'ta Cuma günü için planan 1.005 uçuşun ve 137 bin yolcunun grevden etkileneceğini belirtti. Sözcü, yolcuları havalimanına hiç gelmemeleri ve havayollarından bilgi almaları çağrısında bulundu.

Alman Havalimanları Birliği ADV, iç ve dış hat trafiğinde toplam 2.340 uçuş iptali olmasını bekliyor. ADV Genel Müdürü Ralph Beisel, “295 binden fazla yolcunun zarar görmesi kabul edilemez. Çözümler, yolcuların sırtında değil, müzakere masasında bulunmalıdır" dedi.

Depremzedeler etkilenmeyecek

Ver.di tarafından yapılan açıklamada deprem nedeniyle Türkiye ve Suriye’ye yardım taşıyan uçuşların grevden etkilenmeyeceğinin de altını çizdi. 

Ne oldu?

Ver.di kamu sektörü çalışanları, hava alanı yer ekibi ve havacılık güvenlik personeli için müzakerelere liderlik ederken, Almanya’da alışılmışın dışında yüksek enflasyonun etkilerine karşı havalimanı çalışanlarına yüzde 10,5 veya en az 500 avro ücret artışı istiyor. İşverenler ise şu zamana kadar bu talepleri reddetti.

Bununla birlikte toplu iş görüşmelerinin 22-23 Şubat’ta yapılacak ikinci turuna kadar Hessen, Baden-Württemberg ve Kuzey Ren-Vestfalya’nın yanı sıra başka yerlerde de uyarı grevleri yapılacağı duyuruldu. 

Geri Dön 16 Şubat 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN