Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Aralık 2022 Salı

Havalar soğudu: “Dişinizi sıkın” çağrısı

Almanya’da havalar soğudu. Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, “Tasarruf çabalarında rehavete kapılmamalı ve tüm kış boyunca dişimizi sıkmalıyız” dedi.

Havalar soğudu: “Dişinizi sıkın” çağrısı

Almanya’da doğalgaz depoları yüzde 95 dolulukta. Ancak kış geliyor ve yetkililer doğalgaz tasarrufu konusundaki çağrılarını sıklaştırdı. Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, Tagesspiegel gazetesine konuştu ve önümüzdeki günlerde soğuk havaların devam edeceğine dikkat çekerek “Tasarruf çabalarında rehavete kapılmamalı ve tüm kış boyunca dişimizi sıkmalıyız” dedi.

Almanya’nın yaz aylarına nazaran soğuk havalara daha hazırlıklı olduğunu vurgulayan Müller şöyle konuştu:

Şu an farklı kaynaklardan doğalgaz tedarik ediyoruz. Yakında sıvı doğalgaz için üç terminalimiz olacak. Norveç'ten, Hollanda'dan, Belçika ve aynı zamanda Fransa'dan tedarikimiz iyi durumda. Ama soğuk dalgasının daha uzun sürmesi riski var. Eksi 10 derecede doğalgaz tüketimi de patlıyor.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi Genel Başkan Yardımcısı Andreas Jung da rezervlerin doluluğuna rağmen doğalgaz sıkıntısı riskinin hâlâ bulunduğu uyarısını yaparak kış aylarının soğuk geçmesi, sıvı gaz sevkiyatının beklentinin altında kalması ve yüksek tüketim olasılıklarının risk oluşturduğunu söyledi.

Jung, Şansölye Olaf Scholz’a da seslenerek halka daha fazla tasarruf çağrısı yapmaya davet etti. Scholz’un açıklamalarını ‘vatandaşı rehavete sürüklemekle’ eleştiren Jung, “Bu söylem insanları yanlış bir güvenlik hissine sürüklüyor. Olaf Scholz'dan 'Aynen böyle devam' yerine açık konuşmasını bekliyoruz” dedi. Başbakan, tedarikin güvence altında olduğuna dair açıklamalarda bulunuyordu.

Geri Dön 13 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN