Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Kasım 2022 Cumartesi

Hastanelere 8 milyar avroluk destek

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, hastanelere destek verileceğini açıkladı. Desteğin miktarının 8 milyar avro olacağı öngörülüyor.

Hastanelere 8 milyar avroluk destek

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, ARD’de yayına katıldı. Hastanelerin durumlarıyla ilgili konuşan Lauterbach, “Almanya’daki hiçbir hastane enerji krizi ve enflasyondan etkilenmeyecek” dedi. Konuya ilişkin taslak başbakanlık tarafından hazırlanıyor. Bununla ilgili hükûmet, sağlık kurumlarına 8 milyar avroya kadar destek sağlamak istiyor.

Alman Hastaneler Birliği Başkanı Gerald Gass ise kriz nedeniyle devlet desteği çağrısını yineledi ve “Bu kış hastanelerde iflas dalgası yaşanabilir. Hükûmetten net bir adım bekliyoruz” dedi.

Hastaneler, doktorlar ve sağlık sigortası şirketlerinden oluşan ortak federal bir komisyon hastanelerdeki riskli ameliyatları yapan bölümlerin çalışmaya devam edebilmesi için asgari bir kota getirmişti. Örneğin 2023’ten itibaren yemek borusu gibi spesifik ameliyatları yapan bir bölümde yılda en az 10 yerine 26 ameliyat yapılması gerekiyor. Düzenlemelere göre, minimum miktarın altında kalan birimler ise kapatılmak zorunda kalacak. 

AOK Bundesverbandes Başkanı Carola Reimann, Almanya’da riskli ameliyat ve tedavileri uygulayan uzman klinik sayılarının önümüzdeki yıl üçte bir oranında azalabileceğini bildirdi. Reimann, RND’ye verdiği demeçte, “Hastalar için bu iyi bir haber. Yıllık ameliyat deneyimi az olan birimlerin kapanması, hastaların daha fazla tecrübe sahibi kliniklere yönlendirilmesini sağlayacak, operasyonlarda ölüm riski azalacak” dedi. 

Geri Dön 05 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN