Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ocak 2023 Cuma

Hastanelerde maske zorunluluğu devam edecek

Uzun mesafeli trenlerde maske zorunluluğunun kaldırılması için verilen tarih erkene çekilmişti.  Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sağlık kurumlarında bu durumun geçerli olmayacağını söyledi. 

Almanya'da uzun mesafeli trenlerde maske zorunluluğu, 2 Şubat'tan itibaren kalkacak. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sağlık kurumlarında zorunluluğun devam edeceğini bildirdi. 

Welt TV yayınında konuşan Lauterbach, "Hastanelerde tedavi gören yaşlı insanları ve kronik hastalıkları olanları korumak zorundayız. Bu nedenle söz konusu kuralların özellikle hastanelerde daha erken bir tarihte kaldırılmasına karşıyım. Vaka sayılarının düşmesi alınan önlemler sayesinde oldu" dedi. 

Lauterbach, Enfeksiyondan Korunma Yasası sebebiyle maske zorunluluğunun 7 Nisan itibariyle kalkacağına dikkat çekti.

Alman Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt ise, “Her birimde yüksek riskli hastalar bulunmuyor. Genel bir maske mecburiyeti yerine, Robert Koch Enstitüsü tavsiyelerini de dikkate alarak, insiyatifi hastanelere ya da muayenehanelere bırakılabiliriz” dedi. 

Geri Dön 20 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN