Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Eylül 2023 Perşembe

Hastanelerde 'Klinik-Navi' dönemi başlıyor

Almanya'da çevrimiçi hastane haritası (Klinik-Navi) dönemi resmi olarak başlıyor. 

Dün (13 Eylül 2023 Çarşamba) Federal Kabine tarafından onaylanan Hastane Şeffaflık Yasası taslağına göre, 1 Nisan 2024 itibarıyla isteyen herkes hastanelerin hizmet kalitesi ve uzmanlık alanları hakkında bilgilere internet üzerinden erişebilecek.

Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach (SPD), bu uygulama sayesinde hastaların etkili bir şekilde bilgilendirilebileceğini belirtti. Portal aracılığıyla hastanelerin hangi tür hizmetler sunduğu (örneğin dahiliye veya kalp cerrahisi), kaç hemşire ve doktor istihdam ettiği gibi bilgilere erişilebilecek. Ayrıca hastaneler, sağlık hizmeti seviyelerine göre sınıflandırılacak. Örneğin, Level-3 olarak sınıflandırılan klinikler, en az beş iç hastalık ve cerrahi hizmet grubu sunacaklar ve yoğun bakım ve acil bakım hizmetlerine sahip olacaklar.

Ancak, Almanya Hasta Koruma Vakfı Başkanı Eugen Brysch gibi bazı eleştirmenler, mevcut taslağın yetersiz olduğunu düşünüyorlar. Bild'e konuşan Brysch, "Şeffaflık Yasası, hastalar için yönlendirme ve karşılaştırma imkanı sağlamalıdır" dedi. Sosyal Dernek SoVD Başkanı Michaela Engelmeier da portalın hasta anketi sonuçlarını içermesi gerektiğini savundu. Engelmeier, sadece yapısal verilerin yetersiz bir bilgilendirme olduğunu belirterek, "Bu bilgiler, hasta çıkarlarına odaklanan bağımsız bir kuruluş tarafından yayınlanmalıdır" dedi.

Geri Dön 14 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN