Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Hastaneler hükûmeti protesto etti

Hükûmetin, daha fazla mühimmat ve tank satın almak için 100 milyar avroluk özel fon ayırırken hastaneler için 10 milyar avro ayırmaması isyan ettirdi.

Almanya'da ekonomik zorluk yaşayan hastaneler, hükûmetin daha fazla bütçe tahsis etmesini talep etmek amacıyla protesto gösterileri düzenledi. Almanya Hastaneler Birliği (DKG) tarafından yapılan çağrıya yanıt olarak binlerce hastane çalışanı ve yöneticisi, başkent Berlin'deki tarihi Brandenburg Kapısı'nda toplandı ve hükûmetin sağlık politikasını eleştirdi.

DKG'nin açıklamasında, hastanelerin yüzde 70'inin maddi sıkıntı içinde olduğu ve 2023 yılında finansal açığın 10 milyar avroya ulaşmasının beklendiği belirtildi.

DKG Başkanı Gerald Gass, Almanya'daki hastanelerin kapatılmasını önlemek ve hasta bakımında aksaklıkların yaşanmaması için acil bir şekilde adil finansman koşullarına ihtiyaç olduğunu vurguladı. 2022'ye göre bu yılın ilk yarısında iflas başvurusu yapan hastane sayısının iki kat arttığına dikkat çeken Gass, "Bu, iflas dalgasının devam ettiği ve hasta bakımı için acil bir şekilde ihtiyaç duyduğumuz hastanelerin devre dışı kalacağı anlamına geliyor. Bunun engellenmesi lazım." " dedi.

Gass, hükûmetten hastanelerin sağlık sigorta şirketlerinden alacakları ücretleri artan enflasyona göre düzenlemesini ve çalışanların ücretlerinin de buna göre ayarlanmasını talep ettiklerini belirtti.

Berlin'in yanı sıra, Frankfurt, Stuttgart ve Hannover gibi diğer büyük şehirlerde de benzer gösteriler düzenlendi.

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN