Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Ocak 2024 Cumartesi

Hastalık raporları rekor kırdı

Geçtiğimiz yıl Almanya'da hastalık raporları rekor seviyeye ulaştı. Her gün, 1000 çalışandan 55'i hastalık nedeniyle işe gitmedi.

DAK Sağlık Sigortası'nın verilerine göre, ülkede çalışanların yüzde 64,5'i 2023'te en az bir kez hastalık izni aldı, bu da bir önceki yıla göre yüzde 5,5'lik artışı temsil ediyor. Ortalama olarak, çalışanlar 2023'te 20 gün boyunca işe gidemedi; bu da her gün 1000 çalışandan 55'inin hastalık nedeniyle çalışamadığı anlamına geliyor.

DAK Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Storm, bu yüksek devamsızlık oranlarının ekonomi için endişe verici olduğunu belirtti. Soğuk algınlığı, bronşit ve grip gibi solunum yolu hastalıklarının yanı sıra, psikolojik sorunlar nedeniyle işe gidemeyenlerin oranında da artış yaşandığına dikkat çekildi. Storm, uzun vadeli hastalık vakalarının şirketlerin iş süreçlerini olumsuz etkileyebilecek en büyük sorun olduğunu vurguladı.

Geri Dön 20 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN