Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

Hastalık izinleri rekor kırdı

Almanya’da korona pandemisinin ardından hastalık izinleri rekor kırdı. Yapılan hesaplamalara göre, ekonomik kayıp yaklaşık 27 ila 42 milyar avro.

Almanya’da 2022 yılında; grip, korona ve bronşit vakalarından dolayı alınan hastalık izni alanların sayısı rekor kırdı. Dünya Ekonomisi Enstitüsü (IfW) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, çalışan kişi başına hastalık nedeniyle çalışılmayan saat sayısı 68’den 91 saate yükseldi. 

Hesaplamaya göre, bu nedenle ülkede ekonomik kaybın 27 ila 42 milyar avro arasında olduğu tahmin ediliyor. 

“Alman ekonomisi üzerinde ağır bir yük”

Konuya ilişkin olarak konuşan IfW İşgücü Piyasası Uzmanı Dominik Groll, "Geçtiğimiz yıl olağanüstü derecede yüksek hastalık izin gün sayısı, enerji krizine ek olarak Alman ekonomisi üzerinde ağır bir yük oluşturdu” dedi.

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN