Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Kasım 2022 Perşembe

Hangi yardım ne zaman gelecek?

Almanya’da sosyal yardımlar kafa karıştırıyor. Hangi yardımın ne zaman ödeneceği ve şartlarının ne olduğu haberimizde…

Hangi yardım ne zaman gelecek?

Almanya’da hükümetin tüketicileri ve şirketleri yüksek enerji maliyetlerinden korumak için oluşturduğu ve artan doğalgaz ve elektrik fiyatlarına karşı koruma şemsiyesi olarak nitelendirilen 200 milyar avroluk fonla ilgili kafalar hala karışık.

BILD gazetesinin hangi yardımın ne zaman ve ne koşullarla verileceğine dair haberi şöyle:

1 Aralık: Aralık ayında doğalgaz faturalarının aylık sabit miktarını devlet ödeyecek. Yıllık tüketimi 1,5 milyon kilovatsaatten az olan haneler ve küçük ile orta boy işletmeler bu yardımdan yararlanabilecek. Fakat faturanın tamamı ödenmeyecek. Eylül ayında hesaplanan tüketimin 12’de biri aralık ayının faturasından düşülecek.

1 Ocak: Bu tarihten itibaren çocuk parası çocuk başına 250 avroya yükselecek. Yani ilk iki çocuk için 31, üçüncü çocuk için ise 25 avro zam gelecek. Çalışan ebeveynlerin çocuk yardımı da 404 avro artarak 8 bin 952 avro olacak. Ocak ayından itibaren çalışanlar ve emekliler için vergi eşikleri de yükseltilecek ve böylece tüm gelir vergisi mükelleflerinin vergi yükü azaltılacak. Vergiden muaf temel gelir sınırı, 10 bin 347’den, 10 bin 908’e yükseltilecek. Yine ıcak ayından itibaren yıllık tüketilen elektrik miktarının yüzde 80'ine kadar olan kısmında kilowatt saat fiyatı 40 sentle sınırlandırılacak.

1 Mart: Doğalgazda tavan fiyat uygulaması 1 Mart’ta yürürlüğe girecek. Bu uygulama ocak ve şubat aylarını da kapsayacak şekilde geriye dönük uygulanacak. Özel konutlarda önceki yıl tüketilen doğalgaz miktarının yüzde 80’ine kadar olan kısmının kilovatsaat fiyatı şu an 18 sent, bu 12 sente indirilecek.

1 Nisan: Almanya genelinde ayda 49 avroluk bilet uygulamasının başlangıç ​​tarihi olan 2023, her geçen gün daha da geriye itiliyor. Pro Bahn Yolcu Derneği şimdi 1 Nisan'ı işaret etti. Ulaştırma Bakanları 29 Kasım'da karar verecek.

Geri Dön 24 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN