Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Hamburg’da kiliseye silahlı saldırı: Saldırganın kimliği belli oldu

Hamburg’da Yehova Şahitlerine ait bir kilisede düzenlenen silahlı saldırıda aralarında anne karnında bir bebeğin de bulunduğu 8 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Failin, Yehova Şahitleri cemaatinin eski bir üyesi olduğu açıklandı. 

Hamburg’da kiliseye silahlı saldırı: Saldırganın kimliği belli oldu

Hamburg’un Gross Borstel semtinde Yehova Şahitlerinin toplantısı sırasında gerçekleştirilen saldırıda 4’ü ağır olmak üzere 8 kişi yaralandı. Hamburg eyalet savcısı, saldırganın olay sırasında 100'den fazla mermi ateşlediğini bildirdi. Saldırganın evine düzenlenen polis baskınında 15 adet dolu şarjör bulundu. Soruşturma sürüyor. Saldırının arkasında siyasi bir motivasyon olduğu düşünülmüyor.

Fail eski Yehova Şahidi

Polis, silahlı saldırganın tek başına hareket ettiğini ve daha sonra intihar ettiğini açıkladı. 35 yaşında ve Alman olan Phillipp F. isimli failin eskiden Yehova Şahitleri’ne üye olduğu, mezhepten yaklaşık 1,5 yıl önce kendi isteğiyle ayrıldığı belirtildi. 

Yehova Şahitleri kimdir? 

Yehova Şahitleri, temel Hristiyan inançlarını ve dinsel gelenekleri kabul etmeyip kendi İncil çevirilerini inançlarının temeli olarak alan bir Hristiyan mezhebi. 1870’li yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan mezhebin dünya çapında yaklaşık 8,7 milyon üyeye sahip olduğu tahmin ediliyor. Batı ülkelerinde 'kapı çalarak' sıradan halka ulaşmaya çalışan üyeleri, ayrıca kitap dağıtımı gibi misyonerlik faaliyetleriyle biliniyor. 

Katı inançları ve uygulamalarıyla bilinen Yehova Şahitleri’nin dini faaliyetleri, Rusya, Çin ve nüfusunun çoğu Müslüman olan birçok ülkede kısıtlanmış veya yasaklanmış durumda. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN