Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Mart 2023 Cuma

Hamburg'da kiliseye silahlı saldırı

Almanya’nın Hamburg kentinde Gross Brostel’daki Yehova Şahitlerine ait kiliseye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda en az 7 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı.

Hamburg'da kiliseye silahlı saldırı

Konuyla ilgili Hamburg Polisi açıklama yaptı. Açıklamada 3 katlı kilise binasına saldırıyı düzenleyenin de ölenler arasında olabileceği ifade edildi.

Saldırı dün gece saat 21.00 sularında gerçekleşti. Soruşturma devam ediyor ancak olayın bir cinnet vakası olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Saldırıyı tek kişinin gerçekleştirdiği düşünüldüğü için güvenlik güçleri bölgeden kademeli olarak geri çekildi.

Saldırının ardından akıllı telefonlardaki afet uyarı uygulamasından bölgedeki vatandaşlara ‘aşırı tehlike’ alarmı verildi.

Hamburg Polisi Teşkilatı bir bilgi portalı kurdu. https://hh.zettelportal.de web sitesi aracılığı ile vatandaşlardan suç veya suçla ilgil olabilecek fotoğrafları ve videoları yüklemesini istendi. 

SPD'li Hamburg Belediye Başkanı Peter Tschentscher, dün gece Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Alsterdorf/Groß Borstel'den gelen raporlar şok edici. Kurbanların ailelerine en derin taziyelerimi sunuyorum. Güvenlik birimlerimiz, fail(ler)in izini sürmek ve saldırının arka planını aydınlatmak için tüm hızıyla çalışıyor” ifadelerini kullandı. 

SPD'li İçişleri Bakanı Nancy Faeser da dpa'ya yaptığı açıklamada, bu zor zamanda, kendisinin ve tüm güvenlik güçlerinin kurbanlar ve aileleri ile birlikte olduğunu söyledi.

Hamburg Başpiskoposluğu da Twitter paylaşımında, "Sarsıldık. Hadi hep birlikte dua edelim. Yaralıların ve hayattan koparılanların yanındayız" dedi.

Geri Dön 10 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN