Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Halkın yüzde 36'sı elektrik fiyatlarını bilmiyor

Almanya'da yapılan bir araştırma, enerji krizinin ve yüksek elektrik ve doğal gaz fiyatlarının rağmen milyonlarca Alman vatandaşının elektrik fiyatlarını bilmediğini gösterdi.

Karşılaştırma portalı Verivox tarafından yapılan bir ankete göre, Almanların yüzde 36'sı enerji fiyatlarının düşmesinin ardından kilovatsaat başına elektrik maliyetini bilmediklerini ifade etti. Aynı ankete göre doğal gaz konusunda da yüzde 34'lük bir kesim fiyatlar hakkında bilgi sahibi değil.

Federal hükûmet, önceki tüketimin %80'i için hâlâ kilovatsaat başına 40 sent elektrik ve 12 sent doğal gaz fiyatı sınırlaması getiriyor. Ek maliyetleri devlet karşılıyor.

Ancak bu sübvansiyonların en geç Nisan 2024'e kadar sona ermesi gerekiyor. Verivox Başkanı Daniel Puschmann, "Enerji tedarikçileri, fiyat değişikliklerini müşterilere erken aşamada bildirmeli ve gerektiğinde özel fesih hakları sunmalıdır" şeklinde konuştu.

Verivox'un hesaplamalarına göre, üç kişilik bir aile, enerji yardımı olmadan temel tedarik tarifesinde kilovatsaat başına ortalama 47 sent elektrik ve doğal gaz için 15 sent ödeme yapacak. Ortalama bir hane için yılda 4 bin kilovatsaat elektrik ve 20 bin kilovatsaat doğal gaz tüketimi durumunda, bu da yüzlerce avro ek maliyet anlamına gelecektir.

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN