Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Mart 2024 Salı

Halkın çoğunluğu İsrail'in Gazze'ye saldırılarını haksız buluyor

Almanya'da yapılan bir anket, halkın büyük çoğunluğunun İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını onaylamadığını gösterdi.

ZDF'nin "Politbarometer" anketine göre, katılımcıların yüzde 69'u saldırıları haksız bulurken, yüzde 18'i haklı bulduğunu belirtti. Katılımcıların yüzde 13'ü ise bir görüş belirtmedi. Ankette, Batılı ülkelerin İsrail'e Gazze Şeridi'ndeki halk için gıda ve ilaç tedarikini iyileştirmesi için daha fazla baskı yapması gerektiği konusunda yüzde 87'lik bir görüş birliği olduğu belirtildi. Sadece yüzde 7'lik bir kesim baskı yapılmasına karşı çıktı.

BMGK'den 'ramazanda ateşkes' çağrısı

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK), ramazan ayında Gazze'de acilen ateşkes sağlanması çağrısı yapan bir karar tasarısı kabul edildi. Karar, 14 'evet' ve ABD'nin çekimser oyuyla onaylandı. Bu, 7 Ekim'den bu yana BMGK'de Gazze'de ateşkes talep edilen ilk karar oldu. BM Genel Sekreteri Guterres, tasarının uygulanmasının zorunlu olduğunu ve başarısızlık durumunun affedilemeyeceğini ifade etti.

Geri Dön 26 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN