Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Şubat 2023 Pazartesi

Haftada 4 gün çalışma Sol Parti'nin gündeminde

Sol Parti lideri Martin Schirdewan haftalık dört iş günü uygulamasını tartışmaya açmak istiyor. 

Deutsche Welle’nin haberine göre Schirdewan haftalık dört iş gününü vasıflı işçi açığını gidermenin bir çözümü olarak görüyor. 

Schirdewan açıklamasında Şansölye Scholz’un birçok insanın erken emekli olduğu yönündeki eleştirisini işaret ederek, çalışma şartları kötüleştirilerek vasıflı işçi kazanılmayacağını vurguladı. İş yükünü artırmanın çözüm olmadığının altını çizen Schirdewan, çalışanların strese bağlı hastalıklar nedeniyle işten izin aldığı gün sayısının son 20 yılda üç katına çıktığını söylüyor. 

Haftalık dört iş günü uygulaması İspanya, Litvanya, Yeni Zelanda ve Belçika gibi birçok ülkede pilot proje olarak ya da özel durumlar için uygulanmaya başlandı. Almanya’daki birçok şirket, bu uygulamayı vasıflı işçi çekmek için bir şans olarak görüyor.  

Haftada dört çalışma günü ile insanların hobilerine ve ilgi alanlarına için daha fazla zaman ayırabileceği ve daha az hasta olacağı öngörülüyor. 

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü uzmanı Karl Brenke ise, daha çok çalışan işe alınacağı için bu uygulamanın maliyetlerde artışa neden olacağı ve enflasyonu körükleyeceği. 

Geri Dön 06 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN