Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Nisan 2023 Cuma

Haftada 4 gün çalışma masada

Alman Metal İşçileri Sendikası (IG Metall), haftanın 4 günü çalışma uygulaması için harekete geçiyor.

Haftada 4 gün çalışma masada

Alman Metal İşçileri Sendikası IG Metall, toplu sözleşme pazarlıklarında haftada 4 gün çalışma seçeneğini masaya getirecek. Bu uygulamaya göre, işçilerin çalışma saati 35’ten 32’ye inecek. Haftada 5 gün, günde 7 saat yerine, haftada 4 gün, günde 8 saat çalışılacak.

“Gerçek bir rahatlama sağlamak istiyoruz”

Kuzey Ren-Vestfalya IG Metall Başkanı Knut Giesler, Westdeutsche Allgemeine Zeitung’a verdiği demeçte, “Dört günlük çalışmaya tam ücret ile, daha az kazanmadan çalışanlar için gerçek bir rahatlama sağlamak istiyoruz” dedi. 

Kömüre dayalı ağır sanayinin çeliğe dönüştürüleceği önümüzdeki yıllarda, acilen genç istihdama ihtiyaç olacağını hatırlatan Giesler, “Böylece çelik sektörü, gençler daha çekici hale getirilecek” diye konuştu.

Geri Dön 07 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN