Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Mart 2023 Cumartesi

Habeck’ten düşük ve orta gelirli hanelere devlet desteği açıklaması

Almanya’da doğal gaz ve mazotla ısınmayı kademeli olarak yasaklamak istediğini açıklayan Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck, temiz enerjiye geçiş sürecinde düşük ve orta gelirli hanelere devlet desteği verileceğini söyledi.

Doğal gaz ve mazotla ısınmanın yasaklanmasını savunan ve gelecek yıldan itibaren yeni kurulacak ısıtma sistemlerinde en az yüzde 65 yenilenebilir enerji hedefi olduğunu duyurmasının ardından muhalefetin eleştirilerinin hedefi olan Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck’ten konuya ilişkin bir açıklama daha geldi.

Kurallar esnetilebilir mi?

Habeck, Wirtschaftswoche’ye verdiği röportajda, 2024’ten itibaren başlayacak geçiş sürecinde, çalışmaya devam eden eski ısıtma sistemlerinin kullanılabileceğini, bozuk olanların tamir edilebileceğini, ancak yeni bir ısıtma sistemi almak isteyenlerin yenilenebilir enerjiye yatırım yapması gerektiğini söyledi.

Düşük ve orta gelirli hanelere devlet desteği

Temiz enerjiye geçiş sürecinde düşük ve orta gelirli hanelere devlet desteği verileceğini söyleyen Habeck, vergi teşviklerinin artırılacağını da ifade etti.

Geri Dön 04 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN