Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Ekim 2022 Perşembe

Habeck’ten ‘dost ülkeler’ dahil fahiş fiyat tepkisi

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ‘dost ülkeler’ de dahil bazı doğalgaz tedarikçisi ülkeleri aşırı yüksek fiyatlardan dolayı suçladı.

Bakan Habeck, “Dost ülkeler de dahil olmak üzere, bazı ülkelerde fiyatlar fahiş seviyelere ulaşıyor. Tabii ki bu, konuşmamız gereken sorunları da beraberinde getiriyor" dedi ve bu noktada AB Komisyonu'nun ‘dost devletlerle’ konuşacağına güvendiğini belirtti.

Habeck, “AB pazar gücünü bir araya getirmeli ve AB ülkelerinin akıllı ve uyumlu satın alma davranışları sergilemesi sağlanmalı. Böylece tek tek AB ülkelerinin birbirlerinin fiyatlarını aşarak dünya pazarındaki fiyatları yükseltti engellenebilir. Avrupa’nın pazar gücü çok büyük, bunun değerlendirilmesi gerekir” diye konuştu. 

AB, pakete tepki göstermişti

Avrupa Birliği, Almanya’nın 3. yardım paketini sert eleştirmişti. AB İç Pazar Komiseri Thierry Breton, “Avrupa’nın en büyük ekonomisi olan Almanya, yalnızca kendi vatandaşları ve şirketleri için değil, yardıma ihtiyacı olan AB ülkelerini de düşünmeli, dayanışma ruhundan vazgeçmemelidir. Diğer Avrupa ülkeleri Almanya gibi yardım paketleri verecek mali kaynaklara sahip değil” demişti.

Geri Dön 06 Ekim 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN