Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2024 Cuma

Habeck’in büyük dedesi SS Tugay lideriymiş

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in (Yeşiller) biyografisinde, atalarının Nazi rejiminde önemli görevler aldığı ortaya çıktı.

Bunte dergisinde yer alan habere göre, Habeck’in dedesi Kurt Granzow ve kardeşi Gerhard, 1930 yılında Nazi Partisi'ne (NSDAP) katıldı. Büyük dedesi Walter Granzow ise bir yıl sonra parti üyesi oldu ve Hitler’in yakın çevresinde yer aldı. 

Walter Granzow, sanayici Günther Quandt’ın Mecklenburg-Vorpommern'deki Severin Malikanesi'ni yönettiği dönemde Joseph Goebbels ile tanıştı ve yakın arkadaş oldu. Nazi iktidarı döneminde siyasette yükselen Granzow, 1936'da SS tugay lideri oldu. Ancak özel yaşamındaki skandallar nedeniyle Goebbels’in gözünden düştü ve çoğu görevinden istifa etti. Yine de, Deutsche Rentenbank'ın başkanı olarak kaldı. 

Robert Habeck, Bunte’ye yaptığı açıklamada, aile geçmişinin kendisini gençliğinden itibaren derinden etkilediğini belirtti. Bakan şu ifadeleri kullandı:

Büyükannem ve annemle bu konuyu sıkça konuşurduk. Bu, büyükbabamın suçluluğuyla çok kişisel bir yüzleşmeydi. Bu yüzleşme, siyasi düşüncelerimi, eylemlerimi ve konuşmalarımı şekillendirmemde büyük rol oynadı ve bugün hâlâ beni siyasi olarak sorumlu tutuyor.

Geri Dön 21 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN