Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Mart 2023 Perşembe

Habeck: Yenilenebilir enerjiye geçiş planı Bild’e sızdırıldı

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, yenilenebilir enerjiye geçiş planının Bild gazetesine sızdırıldığını iddia etti.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ısıtma sistemlerinde yenilenebilir enerjiye geçiş planının ‘kasıtlı olarak’ Bild gazetesine sızdırıldığını öne sürdü. Ard yayınında konuşan Yeşiller Partili Bakan, “Sadece birkaç kişinin gördüğü taslaklar, Bild’in manşetlerine kadar taşındı. Bu tesadüf olamaz” dedi. Çevre dostu projelerin toplum için vazgeçilemez olduğunu söyleyen Habeck, kabinedeki işbirliğininin önemine işaret ederek “Yankı odalarımızdan çıkmalıyız” diye konuştu.

Bild'den bakana yanıt: Üzgünüz bakanım, bu bizim işimiz!

Bakanın bu açıklamasına Bild gazetesinden ise yanıt gecikmedi. Bild’den, bakana yanıt olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

Üzgünüz Bakanım, bu bizim işimiz! Vatandaşların hükümetin onlarla, paralarıyla ve mülkleriyle ne yapmayı planladığını bilmelerini sağlıyoruz.

Şimdi de geçmiş televizyonda sızlanıyorsunuz, koalisyon ortaklarınızı alenen ‘Bild gazetesine bir şeyler sızdırmakla’ suçluyorsunuz.

Bizi yanlış anlamayın ama; baskı altında olduğunuzu biliyoruz. Önünüzdeki hepimiz için hayati olan büyük görevler var. İklimin önceliği olduğunu, aklı başında olup da anlamayan biri yoktur.

Ancak gazeteciler işlerini yapıyor diye aşağılayıcı bir şekilde imada bulunmak görgü kurallarına aykırı.

Hayır, Bakan. Planlarınıza yönelik ağır eleştirilerden biz sorumlu değiliz. Çünkü yasa bizden (Bild) değil, sizden geliyor.

Geri Dön 23 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN