Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Mart 2023 Pazartesi

Habeck ve Özdemir, ticaret anlaşması için Güney Amerika’da

Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Tarım Bakanı Cem Özdemir, Güney Amerika’yla ticaret ilişkilerini geliştirme hedefiyle altı günlük Güney Amerika seyahatine Brezilya'dan başladı.

Habeck, "Yolculuğun bir hedefi, Brezilya ve diğer Mercosur ülkeleriyle serbest ticaret anlaşmasının mümkün olup olmadığını görmek" açıklamasında bulundu.

Avrupa Birliği, 700 milyondan fazla insanı etkileyecek bir serbest ticaret anlaşması için 1999’dan bu yana Brezilya, Arjantin, Paraguay ve Uruguay’ın da dahil olduğu Mercosur ülkeleriyle görüşüyor. Çevre ve tüketici hakları örgütleri ise anlaşma planlarını eleştiriyor.

Anlaşma, iklim açısından daha sürdürülebilir bir tarım ve hayvancılık vaadediyor. Ancak iklimi koruma örgütleri, anlaşmanın yağmur ormanlarını tehdit edeceğini ve çevreye zararlı olan sığır üretimini artıracağını söyleyerek anlaşmaya karşı çıkıyor. Alman Çiftçiler Derneği ise iklim önlemlerinin sektöre ekonomik zarar vereceği nedeniyle anlaşmaya karşı. 

Geri Dön 13 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN