Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Habeck: Tasarruf yapılmazsa kışın gaz yetmeyebilir

Yeşiller Partili Ekonomi Bakanı Robert Habeck, vatandaşları gaz tüketimini sınırlandırmaya davet etti. Habeck, tasarruf yapılmazsa kışın doğalgazın yetmeyebileceğini savundu. Maliye Bakanı Christian Lindner ise bir 'enerji savaşında' olunduğunu söyledi.

Almanya’nın hedefinin enerji kullanımını yüzde 20 azaltmak olduğunun altını çizen Bakan Habeck, "Almanya’da haneler gaz tüketimini önemli ölçüde azaltmazsa, kışın yeterli gaza sahip olmama riskimiz var" dedi. Bakan Habeck, planlanan doğalgaz tavan fiyatı yoluyla maliyetlerin kontrol altına alınması konusunda çok yüksek beklentilere karşı da uyardı. Deutschlandfunk’a konuşan Bakan, “Fiyat artışlarından kaynaklı yük, kesinlikle tamamen ortadan kaldırılamayacak. Hükûmet 2021'de olduğu gibi gaz fiyatlarını sübvanse edemeyecek” dedi.

Lindner: Enerji savaşı içindeyiz

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner ise Rusya tarafından durdurulan gaz akışına değinerek, "Bir enerji savaşı içindeyiz" ifadesini kullandı. Lindner, gerektiğinde Almanya'nın ekonomik gücünü seferber edeceğini belirterek, açıklanan önlemlerin ülkede enflasyonu körüklememesi gerektiğini söyledi.

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN