Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Eylül 2022 Çarşamba

Habeck: Enerji fiyatları ekonomiye kalıcı zarar verebilir

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, katlanan enerji fiyatlarının Alman ekonomisine kalıcı zararlar verebileceğini söyledi.

Habeck: Enerji fiyatları ekonomiye kalıcı zarar verebilir

Alman Basın Ajansı’na konuşan Habeck, “Almanya için için yanıyor. Krizi aşabilmek, işletmeleri iflastan korumak ve ekonomiyi güvence altına alabilmek için tüm finansal gücümüzü kullanmalıyız. Yardımların genişletilmesini planlıyoruz. Kaybedecek zamanımız kalmadı” dedi.

Tavan fiyat çağrısı

Habeck’in doğalgaz katkı payı gibi enerji politikaları, hem koalisyon ortakları hem de eyalet başbakanları tarafından sert eleştirildi. Bremen, Thüringen eyaletlerinden enerji fiyatlarına tavan fiyat getirilsin çağrısı yapıldı. Maliye Bakanı Christian Lindner de enerji politikasında bir rota değişikliğine gidilmesini savundu ve “Gaz vergisi yerine fiyatlara üst sınır getirilmesi daha doğru olur” dedi. 

En az 3,8 milyar avro, 50 milyarı da aşabilir

Ancak devlete en az 3,8 milyar avroya mal olacak rota değişikliğinin nasıl finanse edileceği henüz bir soru işareti. Doğalgaz fiyatlarına yapılacak bir devlet müdahalesinin 50 milyar avroyu aşabileceğini bildiren Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher, “Önümüzdeki yıl borç frenine dönülmesi konusunda şüpheliyim” diye görüş bildirdi. 

Geri Dön 28 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN