Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Temmuz 2023 Pazartesi

Habeck: Ekonomik daralmanın nedeni Rus doğal gazı

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ekonomik daralmanın suçlusunu buldu; Rus doğal gazı...

Habeck: Ekonomik daralmanın nedeni Rus doğal gazı

Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) son açıklamasına göre Almanya diğer G7 ülkelerinin aksine ekonomide daralma yaşamaya devam ediyor. Alman ekonomisinin bu yılın son çeyreğinde de 0,3 oranında küçüldü. 

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, bu durumu Rus doğal gazına olan bağlılık ile açıklıyor. IMF geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Almanya'nın Gayri Safi Milli Hasıla'nın yüzde 0,3 oranında küçüleceğini öngördü. Alman ekonomisi son üç çeyrekte küçülmesine rağmen diğer büyük sanayi ülkeleri büyümeye devam ediyor. G7 ülkeleri arasında Gayri Safi Milli Hasılası düşen tek ülke Almanya.   

Habeck: Ekonomik daralmanın nedeni Rus doğal gazı

Ekonomi Bakanı Habeck bu durumu Almanya'nın doğal gaz alımında Rusya'ya bağımlı olması ile açıklıyor. Habeck, "Alman sanayisi Rus enerji ithalatına, özellikle de gaza büyük ölçüde bağımlı. Diğer ülkelerde böyle bir durum söz konusu değil'' açıklamasında bulundu.

Muhalefet hükûmeti sorumlu tutmuştu

IMF'nin geçen haftaki açıklamasının ardın muhalefetten eleştiriler yükselmişti. CSU Genel Başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, Alman ekonomisindeki sorunlardan koalisyon hükûmetini sorumlu tutmuştu. Sörder, Habeck'i iklim politikalarına odaklanmak ve ekonomik sorunlara çözüm bulmamak ile suçlamıştı.

Geri Dön 31 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN