Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

Habeck, 80 milyar avroluk yatırımdan umutlu

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, yaklaşık 25 şirketin toplamda 80 milyar avro değerinde yatırım yapmayı planladığını belirtti.

Habeck, 80 milyar avroluk yatırımdan umutlu

Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Almanya'nın ekonomik gerilemeye rağmen güçlü yönlerine vurgu yaparak "Kendimize güvenmeliyiz" mesajı verdi. Habeck, Funke Medya'ya yaptığı açıklamada, yaklaşık 25 şirketin toplamda 80 milyar avro değerinde yatırım yapmayı planladığını belirtti. Bu yatırımların hem katma değer hem de istihdam yaratacağını ifade etti.

Habeck'in verdiği bilgiye göre, 100 milyon avro üzeri büyük yatırımlar arasında çip üreticisi Infineon'un Dresden'de planladığı tesis ve ABD'li Wolfspeed şirketinin Saarland'da silisyum karbürden yapılan yarı iletken üretimi yapmayı planladığı tesis bulunuyor.

Bakan Habeck, "Cesaretli olmalıyız. İşlerin nereye gittiğini görmek için adımlar atmamız gerekiyor. Almanya, nitelikli işgücü, güçlü orta ölçekli işletmelerin yanı sıra, yenilikçi ve fikir sahibi birçok şirketin bulunduğu bir ülke. İlaç endüstrisinden pil üretimine, yarı iletken endüstrisinden hidrojen üretimine kadar farklı alanlarda büyük yatırım isteğiyle önemli adımlar atarak refahın yenilenmesine katkı sağlayacak bir alan yaratıldı" şeklinde konuştu.

Yeşiller Partisi'nin Federal Meclis Grubu da, altyapı ve geleceğin teknolojilerine 30 milyar avroluk bir bütçe ayrılarak ekonominin canlandırılmasını önerdi.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN