Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mart 2024 Pazartesi

Habeck 2030 için iyimser

Federal Ekonomi ve İklim Bakanı Robert Habeck, 2030 yılı için belirlenen iklim koruma hedeflerinin ulaşılabilir olduğu kanaatinde.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck, Federal Çevre Kurumu'nun son verilerine dayanarak, mevcut yolun sürdürülmesi durumunda 2030 iklim hedeflerine erişilebileceğini ifade etti. İklim Koruma Yasası'na göre, Almanya'nın 1990 yılına kıyasla sera gazı emisyonlarını yüzde 65 oranında azaltması hedefleniyor. Federal Çevre Kurumu'nun yaptığı yeni projeksiyonlara göre, sera gazı emisyonlarında yaklaşık yüzde 64'lük bir düşüş öngörülüyor, bu da hedefin ulaşılabilir olduğunu gösteriyor.

Almanya 2045 yılına kadar iklim nötr bir ülke olmayı hedefliyor ve bu hedefe ulaşmak için elektrik tüketiminin 2030 yılına kadar en az yüzde 80'inin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanması planlanıyor. Bakan Habeck, çabalarının değerli olduğunu ve çalışmaların fark yarattığını belirtirken, bazı sektörlerde daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini de vurguladı.

Geri Dön 18 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN