Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Mart 2024 Çarşamba

Güvercinlere 'doğum kontrol hapı' verilecek

Almanya'da, etlik piliçlerde parazitlerle mücadelede kullanılan 'Ovistop"'adlı ilaç, şehirdeki güvercinleri kısırlaştırmak için de kullanılmaya başlanacak. 

Güvercinlere 'doğum kontrol hapı' verilecek

Ovistop, 'Nicarbazin' etken maddesi ile kaplanmış mısır taneleri şeklinde. Güvercinler bu mısırları yediğinde yumurtlama yeteneğini kaybediyor. Köln'de Haziran 2023'te başlayan pilot projenin ardından Solingen ve Wuppertal gibi diğer şehirler de bu yönteme ilgi gösteriyor.

Hayvan hakları savunucularından tepki

Federal Hayvan Hakları Derneği, ilacın uzun vadeli yan etkilerinin bilinmediği ve hayvan refahına aykırı olduğu gerekçesiyle projeye karşı çıkıyor. Dernek, İspanya ve İtalya'daki benzer projelerin popülasyonda azalma sağlasa da, ilacın aşırı dozda solunum sıkıntısı ve ölüme yol açabildiğini savunuyor.

Daha önce de kullanılmıştı

2003 yılında Roma'da güvercinlerin tarihi eserlere verdiği zararı engellemek için benzer bir yöntem kullanılmıştı. Brüksel'de de 2022 yılında güvercin popülasyonunu kontrol altına almak için Ovistop uygulanmaya başlamıştı.

Geri Dön 27 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN