Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
10 Kasım 2023 Cuma

Gurbetçinin bahçesine düşen gök taşı 400 bin avro

Almanya'nın Schleswig-Holstein eyaletindeki Elmshorn şehrinde yaşayan Mahmut Şahin'in evinin bahçesine düşen gök taşına yaklaşık 400 bin avro değer biçildi.

Şahin, nisan ayında şehrin üzerinde ateş topu parlamasının ardından bahçesinde 3,5 kilogram ağırlığında bir gök taşı bulmuştu. Gök taşının incelenmesi sonucunda 4,5 milyar yıllık olduğu tespit edildi.

Bu gelişme üzerine koleksiyoncular Şahin'e 200 bin avroya varan teklifler sunmaya başladı. Şahin, gök taşının değerinin daha yüksek olabileceğini düşünerek, Münih'teki bir maden fuarında sergilemeye karar verdi.

Gök taşını inceleyen fizikçiler ve gök bilimciler, taşın yaklaşık 400 bin avro değerinde olduğunu belirledi.

Habere göre, Hamburg'daki bir müzeyle Şahin arasında görüşmeler sürüyor. Şahin, satıştan elde edeceği parayı yatırıma dönüştürmek istiyor.

Geri Dön 10 Kasım 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN