Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
23 Eylül 2023 Cumartesi

Gurbetçilere 'dublörlü' tuzak

Mersin'de, Almanya'da yaşayan bir gurbetçiye benzeyerek sahte vekâlet düzenleyen bir kişi yakalandı. Ardından koca bir çete çıktı.

Mersin'de, yurtdışında yaşayan gurbetçilere ait gayrimenkulleri satmak amacıyla sahte vekâlet ve kimlik belgeleri kullanarak işleyen bir suç örgütüne yönelik şafak operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda tapu memurları, avukatlar, emlak ofisi sahipleri ve çalışanları dahil birçok şüpheli yakalandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, bir noter görevlisinin Almanya'da yaşayan bir gurbetçiye benzemek için saçını boyatıp sakalını tıraş eden bir kişinin sahte vekâlet düzenlemeye çalışmasının ardından operasyon başlattı. Yapılan çalışmada, bir suç örgütünün, yurtdışında yaşayan gurbetçilerin mülkiyet bilgilerini rüşvet karşılığında Tapu Müdürlüğü'nde çalışan memurlardan öğrendiği ve bu gayrimenkulleri sahte belgelerle satışa çıkardığı tespit edildi.

12 gurbetçiyi mağdur etmişler

Bu yöntemle 12 gurbetçiyi mağdur eden suç örgütünün üyeleri arasında tapu memurları, avukatlar, emlak ofisi sahipleri ve çalışanları gibi kişiler bulunuyordu. Toplamda 23 şüpheli belirlendi. Şüpheliler hakkında yakalama emri çıkarılmasının ardından sabahın erken saatlerinde KOM ekipleri operasyon düzenledi. Operasyona 130 polis katılırken, drone da havadan destek sağladı. Özel harekât timlerinin yardımıyla kapılar kırılarak evlere girilen operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet'e götürüldü.

Geri Dön 23 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN