Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Şubat 2024 Çarşamba

Grip dalgası en çok çocukları vurdu

Bavyera'da grip dalgası, özellikle küçük çocukları etkisi altına alırken, aile hekimlerinin muayenehaneleri kapasite sınırlarına ulaştı.

Soğuk algınlığı vakalarının artmasıyla birlikte Bavyera Aile Hekimleri Birliği Başkanı Wolfgang Ritter, muayenehanelerdeki doluluk oranının enfeksiyonlar nedeniyle oldukça yüksek olduğunu belirtti. Eyalet Sağlık ve Gıda Güvenliği Dairesi (LGL) tarafından yapılan açıklamada, ocak ayının sonuna kadar 14 bin 365 grip vakası bildirildiği, ancak bu rakamın bir önceki yıla göre daha düşük olduğu ifade edildi. 2022/2023 sezonunda 56 bin 771 grip vakası bildirilmişti.

Uzmanlar, mevcut durumun nüfusun temel bağışıklığının iyileşmesiyle açıklanabileceğini dile getirdi. Pandemi sırasında uygulanan maske ve sosyal mesafe gibi önlemlerin diğer solunum yolu virüslerinin dolaşımını azalttığı, ancak bu durumun diğer solunum yolu hastalıklarına karşı bağışıklıkta boşluklar yarattığı belirtildi.

Augsburglu Çocuk Doktoru Christian Voigt, yüksek ateş ve hızla artan semptomlar görülmesi hâlinde derhal hekime başvurulması gerektiğini tavsiye etti. Voigt, çocuğun oynamak istememesi ve sıvı tüketmemesi gibi durumların acil uyarı işaretleri olabileceğini vurguladı.

Geri Dön 07 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN