Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Mart 2023 Çarşamba

Grevler için ‘şov’ eleştirisi

Tüm ülkeyi etkileyen grevlerin ardından Alman Ekonomi Enstitüsü tarafından gelen ‘şov’ eleştirisine Toplu Pazarlık İş Hukuku Uzmanı Avukat Michael Dreier’den yanıt geldi.

İşverenlere yakın Alman Ekonomi Enstitüsü’nden (IW) Sendika Uzmanı Hagen Lesch, Bild gazetesine verdiği demeçte, "Grev, büyük bir Ver.di şovunun doruk noktasıydı. Bu da, bir anlaşmanın çok uzakta olmadığını gösteriyor” dedi. Lesch’in eleştirisine Toplu Pazarlık İş Hukuku Uzmanı Avukat Michael Dreier’den yanıt geldi.

"Ya batarız, ya çıkarız"

‘Şov’ eleştirisini reddeden Dreier,  “Almanya'daki grev, işverenler üzerinde bir an önce anlaşmaya varmaları için baskıyı artırıyor. Bu sefer makul bir anlaşmaya varılacak” dedi. Müzakere turu öncesi konuşan Devlet Memurları Derneği Başkanı Ulrich Silberbach da, “Ya düğümü çözüp bir anlaşmaya varırız ya da yeni bir grev dalgasıyla karşı karşıya kalırız. Ya batarız, ya çıkarız” dedi. 

Geri Dön 29 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN