Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Grev dalgası sürüyor

Almanya'da grev dalgası sürüyor. Özellikle demiryolu, karayolu ve havayolu olmak üzere ulaşım sektöründe ciddi grevler var.

Grev dalgası sürüyor

Almanya'da GDL (Makinistler Sendikası) tarafından düzenlenen grev, Deutsche Bahn'ın yasal müdahale girişimlerine rağmen, planlandığı üzere bu sabaha kadar sürdü. Ücret ve çalışma saatleri konularındaki anlaşmazlıklar nedeniyle başlatılan grev, 11 Mart'ta yük trenlerinde, 12 Mart'ta ise yolcu trenlerinde başladı ve bugün sona erdi. Frankfurt İş Mahkemesi ve daha sonra Hessen Eyaleti İş Mahkemesi, Deutsche Bahn'ın greve karşı itirazlarını reddetti.

Kuzey Ren-Vestfalya'da süresiz grev oylaması

Bu süre zarfında, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde, belediye ulaşım şirketlerinde çalışan yaklaşık 30 bin çalışanın ücret görüşmeleri başarısızlıkla sonuçlanınca, süresiz grev oylaması yapılacağı duyuruldu. Ek izin günü talebi reddedilen çalışanların, geçen haftalarda yaptıkları bir ve iki günlük uyarı grevleri sonrasında taraflar arasında bir uzlaşma sağlanamadı.

Lufthansa grevinde yüzlerce uçuş iptal edildi

Ayrıca, Lufthansa havayolu şirketi ve bölgesel uçuş iştiraki Cityline'daki uçuş görevlilerinin iki günlük grevi, Almanya'da ulaşımda ciddi aksamalara yol açtı. Frankfurt ve Münih havalimanlarında gerçekleşen grevler sırasında yüzlerce uçuş iptal edildi ve çok sayıda yolcu etkilendi. Lufthansa'dan yüzde 15 zam ve enflasyonla mücadele için bir defaya mahsus ödeme talep ediliyor.

Havalimanlarında güvenlik çalışanları yeniden greve gidiyor

Güvenlik çalışanlarının maaş pazarlıklarındaki anlaşmazlık nedeniyle, Almanya'nın büyük havalimanlarındaki güvenlik çalışanları perşembe günü bir günlük greve gitme kararı aldı. Karlsruhe/Baden-Baden, Köln, Berlin, Hamburg ve Stuttgart havalimanlarındaki güvenlik görevlileri greve katıldı, bu durum çok sayıda uçuşun iptal edilmesine neden oldu. Ver.di Sendikası'nın müzakerecisi, işverenin sunduğu teklifin iyileştirilmiş ancak yetersiz olduğunu belirterek, gelecekte grevlerin daha da genişleyeceğini ifade etti.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN