Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
26 Nisan 2023 Çarşamba

Grev dalgası büyüyor

Ver.di Sendikası, 5 eyalette toplu taşıma çalışanlarını 26 Nisan Çarşamba günü uyarı grevine çağırdı.

Grev dalgası büyüyor

Almanya’da grev dalgası sürüyor. Ver.di Sendikası, yüksek enflasyona karşı daha iyi ücret talebiyle, toplu taşıma çalışanlarını 5 eyalette 26 Nisan Çarşamba günü uyarı grevine çağırdı. Grev için çağrı yapılan eyaletler; Baden-Württemberg, Schleswig-Holstein, Aşağı Saksonya, Kuzey Ren-Vestfalya ve Bavyera oldu.

Ver.di, Demiryolu Toplu Sözleşmesi kapsamındaki çalışanlar için 1 yıl boyunca, aylık 550 avro maaş artışı ve daha iyi çalışma koşulları talep ediyor. Öte yandan kursiyerler (Azubi) için de 250 avroluk maaş zammı isteniyor.

Geçtiğimiz cuma Demiryolu Çalışanları Sendikası’nın yurt genelinde yaptığı iş bırakma eylemi kadar geniş bir etki yaratması beklenmese de; grev, sendika ile işveren arasındaki bir sonraki görüşmelerden bir gün önce yapılacak. Görüşmeler 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Geri Dön 26 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN