Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ocak 2024 Perşembe

Gönüllü sınıf tekrarında rekor artış

Almanya'nın Bavyera eyaletinde, gönüllü olarak sınıf tekrarı yapan öğrencilerin sayısı önemli ölçüde arttı.

Bavyera Eyaleti Kültür Bakanlığı'nın verilerine göre, 2022/23 eğitim-öğretim yılında Bavyera'daki ilkokullarda toplam 7 bin 390 öğrenci sınıf tekrarı yaptı. Bu sayı, 5 yıl önce, 2017/18 eğitim-öğretim yılında 6 bin 475 idi.

SPD Bavyera Eyalet Parlamentosu Eğitim Politikaları Sözcüsü Simone Strohmayr, istatistikleri bir alarm işareti olarak değerlendirdi. Strohmayr, "Burada gördüklerimiz, personel açısından aşırıya kaçan ve zayıflayan bir sistemin sonucudur. İlkokullar artık çocukları bireysel olarak destekleyemiyor; örneğin dil edinimindeki eksiklikler doğrudan telafi edilemiyor" dedi.

Strohmayr, sorunun oturarak çözülemeyeceğini belirterek, "Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, öğrencilerin dörtte biri ilkokuldan sonra düzgün bir şekilde okuyamıyor, yazamıyor veya hesap yapamıyor. Öte yandan, ilkokul diploması nedeniyle performans baskısı son derece yüksek: çocuklar bazen ikinci denemede istedikleri ortaöğretim için gerekli ortalamayı elde etmek amacıyla gereksiz bir şekilde yılı tamamen tekrarlıyorlar" diye konuştu.

Strohmayr, bu nedenle ilkokullarda ve anaokullarında daha fazla öğretmen, daha fazla destek ve Almanca kursu çağrısında bulundu. Strohmayr, "Personel eksikliğinin olumsuz etkileri açık görülüyor. Eğer rotayı hızlı bir şekilde değiştirmezsek, bütün bir öğrenci nesli eğitim fırsatlarını kaybedecek" dedi.

Geri Dön 11 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN