Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Göçmenlerin istihdam oranı yüzde 70

Almanya'da göçmenlerin istihdam oranı yüzde 70'e ulaşırken, dil öğrenimi ve çocukların eğitiminde iyileşmeler kaydedildi. Ancak düşük eğitim seviyesindeki göçmenler için sorunlar devam ediyor.

OECD'nin son raporu, Almanya'da göçmenlerin eğitim ve istihdam olanakları için yapılan yatırımların olumlu sonuçlar verdiğini gösterdi. Ancak, eğitim seviyesi düşük göçmenlerde sorunlar devam ediyor.

2022 itibarıyla Almanya'ya gelen göçmenlerin istihdam oranı yüzde 70'e ulaşarak, benzer AB ülkelerine göre daha yüksek çıktı. Bu başarıda dil öğrenimine yapılan teşviklerin önemli rol oynadığı belirtildi. Almanya'da beş yıl kalan göçmenlerin üçte ikisi akıcı Almanca konuşabiliyor, önceden orta seviyede Almanca bilenlerde bu oran yüzde 80'i geçiyor.

Göçmen kökenli ailelerin Almanya'da doğan çocuklarının eğitiminde son 20 yılda önemli iyileşmeler kaydedildi. Ancak, ayrımcılık sorunu devam ediyor; AB dışından gelen göçmenlerin beşte biri ayrımcılığa maruz kaldığını düşünüyor. Yoksulluk oranı ise diğer AB ülkelerine göre daha düşük.

Göçmenler arasında yüksek öğrenim görmüş olanların oranı dörtte bir civarında ve bu oranın son on yılda yükselmesine rağmen hâlâ düşük olduğu belirtildi. Ukrayna'dan göç ise henüz OECD istatistiklerine yansımadı.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN