Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Eylül 2023 Salı

'Göçmen kotası' tartışması

CSU lideri Markus Söder'in "Yılda en fazla 200 bin sığınmacı alınsın" önerisi tartışma yarattı. Belediyeler Söder'i destekliyor, trafik ışığı ise bunu 'gerçekçi' bulmuyor.

Almanya'da birçok belediye, Bavyera Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder'in sığınmacılar için üst sınır getirilmesi önerisini destekliyor. Yerel yönetimler, yeni gelen sığınmacıların artık entegrasyonunun zorlaştığını ve federal hükûmetin artan sığınmacılarla başa çıkmalarına yardımcı olmadığını düşünüyor.

Alman Şehirler ve Belediyeler Birliği Başkanı Uwe Brandl (CSU), Söder'in göç politikasının sıkıştırılması gerektiğini belirtti ve bu konudaki baskıları destekledi. Brandl, "Artık bir şeyler yapılması gerekiyor. Bu sözlerle değil, fiilen olmalı. Böyle devam etmek, demokratik toplumumuzu yok etmek demektir" dedi.

Almanya Bölge Yönetimler Birliği Başkanı Reinhard Sager (CDU) da, Söder'in girişimini destekledi. Bild'e verdiği demeçte, “Sığınmacıları uygun şekilde kabul etme ve onları iyi bir şekilde entegre etme iddiamızı artık yerine getiremiyoruz. Ne yazık ki, bu da vatandaşların devlete olan güveninin giderek kaybolmasına neden oluyor” dedi.

CSU lideri Söder, Bild am Sonntag'a verdiği demeçte göç konusunda ciddi bir sınırlama getirilmesi çağrısında bulundu. Yılda 200 bin sığınmacının üst sınırlandırılması gerektiğini belirtti ve okulların, kreşlerin ve konut sisteminin artan sığınmacı sayısına ayak uyduramadığını ifade etti. Söder, "Bu nedenle üst sınıra dayalı yeni, sabit bir kritere ihtiyacımız var: Entegrasyon Sınırı" dedi.

Trafik ışığı öneriye karşı

Ancak Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmeti bu öneriye karşı çıkıyor. Federal Meclis'teki SPD Meclis Grubu İç Politika Sözcüsü Sebastian Hartmann, Söder'in 'tamamen matematiksel' önerisinin işe yaramayacağını belirterek, "200.001'inci sığınmacıyı ne yapmalıyız? Anayasa’daki sığınma hakkını inkar mı edeceksiniz?" dedi. FDP'li Stephan Thomae de benzer bir açıklama yaparak, "Siyasi bir sorun, matematiksel bir formülle çözülemez" dedi.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD) de Söder ve Merz'in üst sınır getirerek tek başlarına bir şeyi kontrol edebileceklerini düşünerek kendilerini kandırdıklarını ifade etti.

Geri Dön 19 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN