Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2023 Perşembe

Göçmen kökenliler Almanya'ya ait hissediyor

Yapılan araştırmaya göre; Almanya'da yaşayan göçmen kökenlilerin yüzde 80'i, kendilerini Almanya'ya ait hissediyor.

Almanya'da Uyum ve Göç Danışma Konseyi tarafından gerçekleştirilen bir araştırma, ülkedeki göçmen kökenli bireylerin büyük bir bölümünün Almanya'yı kendi vatanı gibi hissettiğini gösterdi. Özellikle çocuklarda aidiyet duygusu daha güçlü bir şekilde öne çıkıyor.

Ankete katılanların yüzde 84'ü, Almanya'ya aidiyet hissettiğini belirtti. Bu kişilerin yüzde 46,2'si "tamamen", yüzde 38'i ise "ağırlıklı olarak" kendini Almanya'ya ait hissettiğini ifade etti. Aidiyet oranı, Almanya'da 30 yılı aşkın süredir yaşayan bireylerde yüzde 90'ın üzerine çıkarken, 5 yıl ve daha kısa süredir yaşayanlarda yaklaşık yüzde 70 olarak kaydedildi. Göçmen kökeni olmayan katılımcılar arasında ise bu oran yaklaşık yüzde 90 seviyelerinde bulunuyor.

Uzmanlar, daha önce yapılan araştırmalara dayanarak, kişinin kendi kültürel sınırlarını aşan dil becerilerinin ve iletişimin, aidiyet duygusunu artırdığını vurguladı. Diğer yandan, uzmanlar yüksek eğitimli göçmen kökenli bireylerin, kendilerini yaşadıkları ülkede daha fazla dışlanmış hissedebileceği görüşünü paylaştı.

Bu araştırmada göçmen kökenli, ya kendisi ya da en az bir ebeveyni doğuştan Alman vatandaşı olmayan bireyleri ifade ediyor.

Geri Dön 17 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN