Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Eylül 2023 Pazartesi

Göç krizi tırmanıyor

Almanya’daki göçmen sayısı her geçen gün artıyor. Belediyeler, insanları barındırmakta sorun yaşadıklarının altını çiziyor.

Ağustos ayında yapılan DeutschlandTrend anketine göre katılımcıların yüzde 26’sı göçü, Almanya’nın en önemli ya da ikinci önemli sorunu olarak tanımladı. Halkın konuya yönelik endişesi devam ederken, belediyeler göçmenlerin barınması yönelik büyük sorunlarla karşı karşıya. 

Bu senenin başında Saksonya-Anhalt eyaletinde göçmenlerin barınmasına yönelik düzenleme değiştirildi. Artık daha az alanda daha fazla insanın barınmasına izin veriliyor. Eylatin açıklamasında kadınların, çocukların, yaşlıların ve engellilerin ihtiyaçlarına dikkat edildiği ancak barınma için insanların nereye yönlendirilmesi gerektiğine karar verilmediği söylenmişti.

İçişleri Bakanlığı yeni düzenlemeler yapmak istiyor

İçişleri Bakanı Nancy Faeser’ın göçle mücadele için ülkeye kaçak yollarla giren kişilere uygulanan yaptırımın artırılmasına yönelik bir düzenlemeye gitmeyi planladığı söyleniyor. Faeser’ın, Polonya ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerle işbirliği yapılarak kaçak sınır geçişlerini engellemek istediği söyleniyor. 

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN