Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
23 Eylül 2022 Cuma

Gıdada vergi indirimi rafa kalktı

Sivil toplum örgütlerinin çağrısı ve Tarım Bakanı Cem Özdemir’in girişimleriyle gıda ürünlerinde vergi indirimi yapılması talep edilmişti. Ancak Bakan Özdemir, Meclis’te yeterli sayıya ulaşılamadığını söyledi.

Gıdada vergi indirimi rafa kalktı

Sivil toplum örgütleri artan enerji fiyatları karşısında halkın desteklenmesi için gıda ürünlerinden KDV’nin kaldırılmasını talep etmişti. Tarım Bakanı Cem Özdemir de önerilere sıcak baktığını söylemiş ve meyve, sebze, bakliyat gibi temel gıdalarda vergi indirimine yeşil ışık yakmıştı. Ancak Özdemir, vergilerin düşürülmesi için istenen çoğunluğa ulaşamadı ve “Gıdada vergi indirimini yeniden meclisin gündemine getirmiyorum. Açık bir farkla çoğunluk sağlanamadı. Bazı şeyleri değiştirmek için yeterli sayıya ihtiyacımız var” diye konuştu. 

Bakan Özdemir, çocuklara yönelik yüksek yağ ve şeker içeren gıdalarla ilgili yapılan reklamlara kısıtlama getirmek istediğini bildirdi. Bakan ayrıca tarımla uğraşanları da rahatlattı. Özdemir, “Önümüzdeki yıl gübre tedariğinde darboğazlar yaşanmayacak. Ancak yerel tarım fiyatları Ukrayna Savaşı’nın gidişatına göre şekillenecek” diye konuştu. 

Geri Dön 23 Eylül 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN