Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Ocak 2023 Pazartesi

Gıda zamları yüksek kâr hırsından mı artan maliyetlerden mi?

Tüketici Hakları Birliği Başkanı Ramona Pop, artan gıda fiyatlarının araştırılmasını istedi. Pop, fiyatların doğal olarak mı, yoksa şirketlerin kriz durumundan faydalanarak yüksek kâr elde etme hırsından mı artırıldığının sorgulanmasını talep etti.

Bild am Sonntag'a konuşan Pop, gıda şirketlerinin krizden yararlanıp zenginleşip zenginleşmediklerinin kârlarına bakılarak anlaşılabileceğini söyledi. Pop, sağlıklı beslenmenin para ile alakalı olmaması gerektiğini vurguladı.

Çiftçiler Derneği Başkanı Joachim Rukwied, Rusya-Ukrayna savaşının gıda sektöründe etkisinin devam ettiğini dile getirdi. Savaş, gübrenin üç buçuk kat akaryakıtın iki kat pahalanmasına neden oldu. Bazı seraların boş kaldığını belirten Rukwied, enerji fiyatları sebebiyle üretimin değersizleştiğini ifade etti. Rukwied, gıda fiyatlarında bir gerileme beklemiyor. 

Federal Tarım ve Gıda Bakanı Cem Özdemir, geçen hafta sağlıklı beslenmenin bir hak olduğunu belirterek meyve, sebze ve bakliyattan KDV'nin kalkması gerektiğini söylemişti. 

Geri Dön 16 Ocak 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN