Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ağustos 2023 Salı

Gıda krizi kapıda

Uzmanlar fiyatlardaki düşüşe rağmen gıda krizinin kapıda olduğuna yönelik uyarıda bulundu.

Almanya Federal İstatistik Dairesi’nin (Destatis) verilerine göre gıda fiyatlarındaki artış önceki aya göre yüzde 0,1 olarak kayıtlara geçti. 2022’de yüzde 40’ın üzerine kadar çıkar artışlardaki düşüş dikkatlerden kaçmazken birçok üründe düşüşlerin devam edileceği tahmin ediliyor.

Yine Destatis’in verilerine göre bu yıl haziran ayında, 2022’nin aynı dönemine göre mobilya fiyatları yüzde 7,3, ev aletleri yüzde 7,1 arttı. Dayanıklı ürünler genel olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,7 zamlandı. Bu oran, arabalarda yüzde 5 olarak kayıtlara geçti. 

Uzmanlar verilere rağmen uyardı: Kriz yeniden tırmanabilir

Bild’de yer alan habere göre, Destais’in verilerine rağmen uzmanlar gıda fiyatlarının düşmesine yönelik beklentiler konusunda uyarıda bulundu, Destatis’in söz konusu istatistikleri, Rusya’nın Tahıl Koridoru Anlaşması’ndan çekilmeden önce hazırladığına dikkat çeken piyasa uzmanları, Ukrayna’dan tahıl ihracatının engellenmesiyle birlikte, krizin yeniden tırmanabileceğini duyurdu. 

Geri Dön 01 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN