Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
11 Mart 2023 Cumartesi

Gıda enflasyonu yüzde 21,8

Federal İstatistik Dairesi verilerine göre Almanya’da enflasyon şubat ayında yüzde 8,7’ye yükseldi. Gıda fiyatları ise geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 21,8 arttı. 

İstatistik Ofisi, enerji ve gıda fiyatlarının enflasyonun en büyük körükleyicisi olmaya devam ettiğini bildirdi. Yıllık bazda doğal gaz yüzde 46,6, elektrik yüzde 23,1 zamlandı. Gıdada ise  geçen yılın aynı dönemine göre fiyat artışları şekerde yüzde 70, süt ve süt ürünlerinde yüzde 35, ekmek ve tahıl ürünlerinde yüzde 24 olarak kaydedildi. 

'Tafel' Aşevi Derneği verilerine göre, Almanya’da gıda yardımı alanların sayısı bir yılda yüzde 50 artarak 2 milyona yükseldi. Aşevi Derneği Başkanı Jochen Brühl, RND’ye verdiği demeçte, ‘Gıda yardımına ihtiyaç duyanların sayısı sürekli artıyor. Devletin yapamadığını bizim başarmamız mümkün değil’ şeklinde konuşmuştu. 

Geri Dön 11 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN