Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Şubat 2024 Cumartesi

GEZ'e zam geliyor

Kamu yayıncılığı vergisine (GEZ), aylık 58 sentlik zam gelmesi bekleniyor. Buna göre vergi 1 Ocak 2025'te 18,94 avro olacak.

GEZ'e zam geliyor

Almanya'da kamu yayıncılığı vergisi (GEZ) için önemli bir zam gündemde. Mali ihtiyaçları değerlendiren KEF komisyonunun önerisiyle, mevcut 18,36 avro olan aylık GEZ vergisinin 1 Ocak 2025'ten itibaren 18,94 avroya yükseltilmesi bekleniyor. Bu, aylık bazda 58 sentlik bir artış anlamına geliyor.

KEF: Daha fazla vergi yerine kuruluşlar tasarruf yapsın

Yayıncı kuruluşlar ARD, ZDF ve Deutschlandradio için yapılan bu öneri, aslında kuruluşların talep ettiği yaklaşık 20 avronun altında kaldı. KEF, daha yüksek bir zam yerine, kuruluşların tasarruf yapmaları gerektiğini belirtti.

DJV: Vergi, enflasyon oranında artırılsın

Alman Gazeteciler Birliği (DJV) ise, kamu yayıncılığı vergisinin enflasyon oranında artırılmasını talep ediyor. DJV Başkanı Frank Überall, gazetecilerin maaşlarının enflasyon oranında artırılmaması durumunda yazı işlerinin iş yükünün artacağını ve bu durumun sürdürülemez olduğunu ifade etti. Überall, program ve personel kesintilerinin önlenmesi için daha yüksek bir yayıncılık ücreti dışında bir çözüm görmediğini belirtti.

Almanya'da Bürgergeld (Vatandaşlık Parası) alan bireyler, kamu yayıncılığı vergisinden (GEZ) muaf tutuluyor.

Geri Dön 24 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN