Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

Geywitz’den ‘mobilyalı ev’ açıklaması: Kira freni uygulaması ihlal ediliyor

Federal İmar Bakanı Klara Geywitz, mobilyalı ev kiralamanın, eyaletlerde ve şehirlerde insanların daha adil ücretlerler karşılığında ev kiralaması için 2019 yılında tamamen yürürlüğe giren kira freni uygulamasını ihlal ettiğini söyledi.

Almanya’da 2019 yılında yürürlüğe giren ‘kira freni’ uygulaması çerçevesinde, bölgedeki ortalama kira miktarı hesaplanıyor ve bu miktara en fazla yüzde 10’u eklenerek fiyat belirleniyor. 

Mobilyalı daireler uygulamanın kapsamı içerisinde. Ancak dairelerin kısa süreli ya da geçici olarak kiraya verilmesi durumunda kira frenine dahil edilmiyor. Federal İmar Bakanı Klara Geywitz ise, uygulamadaki bu açığın suistimal edildiğini düşünüyor. 

NTV’nin haberine göre; Geywitz, dairelerin mobilyalı ve kısa süreli kiralanması yolu ile kuralların ‘’etrafından dolaşıldığını’’ söyledi. İmar Bakanı, aynı zamanda kiralara yönelik daha kapsamlı düzenlemelere yapılması gerektiğini ve insanların daha küçük şehirlerde yaşamaya yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN