Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2023 Çarşamba

Geri dönen Alman kurtarma ekiplerini gurbetçiler karşıladı

Türkiye’deki deprem sonrası arama-kurtarma çalışmalarına katılan Alman ekip, gurbetçiler tarafından Bonn Havalimanı’nda Türk ve Alman bayrakları eşliğinde çiçeklerle karşılandı.

Türkiye’den dönen Uluslararası Arama ve Kurtarma (ISAR) ekibi Almanya sözcüsü Paul-Philipp Braun, çok yorucu bir haftanın sonunda görevlerini başarıyla tamamlayıp döndüklerini söyledi:

Sahada her şeyini kaybetmiş, hayatını kaybetmiş pek çok insan gördük. Bunca şey kaybedilmiş olmasına rağmen orada aynı zamanda çok fazla umut ve güven de görebiliyorsunuz. Olaydan hemen sonra uçtuk, bir haftalık zamanı çok iyi kullandık ve değerlendirdik.

"Zeynep Hanım, korkma" demişti

Kurtarma çalışmaları sırasında Türkçe "Zeynep Hanım, Daniel burada korkma." diyerek enkaz altında kalan bir kadını teskin etmeye çalıştığı görüntüsü sosyal medyada paylaşılan doktor Daniel Lankers da "Bu sabah soğukta battaniyelerle enkaz altında kalan insanları gördük ve şimdi Almanya'ya geri döndük. Orada tanıştığım, cesaretlerini kaybetmeyen ve sevdiklerini enkaz altından çıkarmak için savaşmaya devam eden insanlara büyük saygı duyuyorum. Biz de bunun küçük bir parçası olmaya ve onlara yardım etmeye çalıştık. Tüm dileğim Türkiye'deki insanların savaşmaya devam etmesi. Bunu yapmaya devam ediyorlar ve bu insanlar inanılmaz derecede güçlü insanlar." ifadesini kullandı.

Geri Dön 15 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN