Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2023 Salı

Gençlerin yüzde 85’i hayatından memnun

FES tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya’da yaşayan 16-20 yaş aralığındaki gençlerin yüzde 85'i hayatlarından memnun.

Sosyal Demokrat Parti (SPD)’ye yakınlığı ile bilinen Friedrich Ebert Vakfı (FES) adına yapılan son araştırma, Almanya’da yaşayan, yaşları 16 ile 30 arasında değişen gençlerin yüzde 85’inin hayatlarından memnun olduğunu ortaya koydu. 

Yüzde 74 geleceğe endişeyle bakıyor

Diğer taraftan, ankete katılanların yüzde 74’ü mevcut krizler nedeniyle geleceğe endişeyle baktığını belirtirken, sadece yüzde 19’u Almanya’daki mevcut durum ve ülkenin geleceği hakkında olumlu düşündüğünü söyledi.

Yüzde 77 politikacılardan şikayetçi

Aynı zamanda ankete katılan gençlerin yüzde 51’i demokrasinin işleyişinden memnun olduğunu ifade etti. Yüzde 77'si ise politikacıların gençlerin endişelerini ciddiye almadığını düşündüğünü belirtti. 

Gençler güvenli gelir istiyor

Ayrıca, ankete katılanların yüzde 88'i güvenli bir gelirin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Arkadaş (yüzde 87) ve aile (yüzde 79) çevrelerindeki sosyal ilişkiler, insanların çeşitliliğine saygı (yüzde 77) diğer önem verilen başlıklar oldu. 

Gençler için hedefleri arasında ise, eşitliğin sağlanması (yüzde 88), iklimin korunması (yüzde 78) ve yüksek gelirlerin daha yüksek vergilendirilmesi (yüzde 77) geliyor.

Geri Dön 30 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN